Gıda Kolisi ve Sağlık Paketi Projesi

‘’Allah Sevgisi İçin Fakire, Yoksula, Yetime ve Esire Yedirirler’’

Derneğimiz Suriye’nin kuzeyine göç etmek zorunda kalan insanların zorlu koşullarını kolaylaştırmak için harekete geçti. Yerleşik hayata geçerken ki zorlukları aşmaları ve geldikleri yeni yere uyum sağlayabilene kadar temel ihtiyaçlarını karşılama maksadıyla kuruluşumuz gıda kolisi ve sağlık paketi yardımı yaptı. 

Proje Hakkında

Gıda kolisi ve sağlık paketi dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Sağlık paketinde sığınılan evi, çadırı temiz tutacak malzemeler ve kişisel hijyen kiti bulunuyordu. Gıda kolisinde ise her aileyi belli bir süre idare edebilecek temel gıda maddeleri (pirinç, un, bulgur, yağ vb.) bulunuyordu.

Bu paketler Suriye’nin güneyinden kuzeyine göç ettirilen ailelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması adına hazırlanmış ve dağıtılmıştır. Uluslarası yardım kuruluşlarının felaket, savaş ve doğal afetlerde takındığı tutum örnek alınmıştır. 

Uygulama

Dağıtımı gerçekleştirilen sağlık malzemeleri ve gıda ürünlerinin tamamı uluslarası yardım standartlarına göre belirlendi. Ekiplerimiz yerel muhataplarıyla koordineli bir şekilde ihtiyaç sahibi aileleri belirledi. Ardından Azez, Afrin ve Bab şehirlerinde dağıtılmak üzere paketler hazırlandı. Toplamda 300 sağlık paketi (Bab’a 187, Afrin’e 98, Azez’e 15) 1200 tane de gıda kolisi yardımı gerçekleştirilmiş oldu.

Daha iyi bir Gelecek Yapalım

Daha iyi bir Gelecek Yapalım