İftariyelik Projesi 2019

‘’İçinizden Ramazan Ayına Erişen Orucunu Tutsun’’

İyilik, bereket, merhamet ve dayanışma ayı olan Ramazan ayı 2019 yılında da bütün maneviyatıyla idrak edildi. Yiyecek, ilaç ve su gibi temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan halk için Ramazan ayı bereketiyle bir nebze nefes olmuştur. Suriye’nin kuzey bölgelerine yerleşen halk uzunca süre güvenlik sorunlarıyla boğuştu ve yaşam alanlarını terke etmek zorunda kaldı. Derneğimiz özellikle Halep’in kuzey bölgelerine göç etmek zorunda kalan halk için iftar ve afiyet sofraları kurma kampanyası başlattı. Bu proje el verdiğince her sene yenilenecektir. 

Proje Hakkında

Mübarek Ramazan ayı boyunca derneğimiz belirli sayıda ihtiyaç sahibi aileye faklı çeşitte yemekler içeren iftar yemekleri dağıttı. Bu dağıtım maddi zorluklar yaşayan bu ailelere ekonomik sıkıntılarını aşmakta yardımcı olmuştur. Aynı zamanda derneğimiz gıda ihtiyaçlarını giderebilmeleri için maddi yardımda da bulunmuştur bu ailelere. Bu proje derneğimizi tarafından 2019 yılında başlatılmıştır ve he sene yenilenmesi hedeflenmektedir. 

Uygulama

300 aileye gıda ihtiyaçlarını giderebilmeleri için maddi destek verilmiştir. Aynı aileler iftar yemeği dağıtımı da gerçekleştirildi. Proje kapsamında şu faaliyetler gerçekleştirilmiştir;

1 Bab şehrinde 5 gün boyunca iftariyelik (etli yemek, hurma ve ayran) dağıtımı yapıldı. 

2 Afrin şehrinde 5 gün boyunca iftariyelik dağıtımı yapıldı. Her gün 150 öğün dağıtımı gerçekleştirildi.

3 Bab’da toplu iftar sofrası kuruldu.

4 Afrin’de toplu iftar sofrası kuruldu.

5 Bab’da 75 aileye aile başı 10 bin Suriye Lirası dağıtıldı.

6 Afrin’de 131 aileye aile başı 10 bin Suriye Lirası dağıtıldı.

Daha iyi bir Gelecek Yapalım

Daha iyi bir Gelecek Yapalım