Kurban Projesi 2019

‘’Bu böyledir; kim Allah'ın nişanelerine, kurbanlıklarına saygı gösterirse, şüphesiz o kalblerin takvasındandır.’’

Son yıllarda Suriye’nin kuzeyinde bulunan bölge ve şehirlere yüz binlerce yerlerinden edilmiş aile sığınmak zorunda kaldı. Koşullar bu ani göç dalgaları nedeniyle her geçen yıl daha da kötüleşiyor. Bu sebeplerle derneğimiz bu kötü koşullara sahip ailelerin durumunu düzeltebilmek adına kurban yardımı projesini her sene yeniden uygulamak üzere uygulamaya başladı. 

Proje Hakkında

Suriye’nin kuzeyine yerleşmiş aileler hala yardıma muhtaç bir durumda bulunuyor. Güvenli yaşam, gıda, ilaç ve su gibi temel ihtiyaçların giderilmesinde hala problemler var. Yaşamın asgari ihtiyaçlarını karşılamak adına birçok hayır kurumu elinden geleni yapmaktadır. Tüm bu koşulları düzeltme çabalarına rağmen et tüketimi bu bölgede senede bir veya iki kez mümkündür aileler için. Derneğimiz dini bayramalar gibi maneviyatı yüksek günlerden de faydalanarak yaşam koşulları kötü olan ailelere hem yardım etmeyi hem de evlerine, çadırlarına neşe getirmeyi hedefliyor.

Uygulama

2019 yılındaki Kurban Bayramı’nda derneğimiz Afrin ve Bab şehirlerindeki yerel komitelerle beraber Afrin’de 95 Bab’ta 54 küçük baş hayvanı kurban etti. Belirli kiloda porsiyonlara ayrılan etler muhacir, yerli bütün ailelere dağıtıldı. Dağıtımı gerçekleştirilen porsiyon sayısı 2.850’yi buldu. 

Daha iyi bir Gelecek Yapalım

Daha iyi bir Gelecek Yapalım