Tıbbi Yardım Projesi

‘’Bir Kimse Bir Hayat Kurtarırsa Bütün İnsanlığı Kurtarmış Gibi Olur.’’

Suriye’nin kuzeyi güneyden gelen yoğun göçlerle birlikte Suriye’nin en kalabalık bölgesini oluşturmaktadır. Yerinden edilen insanların acil ihtiyaç gerektiren durumları, kötüleşen ekonomiyle birlikte 6.2 milyon insan yaşamını sürdürmek için gerekli birincil kaynaklara erişmekte zorlanmaktadır. BM raporlarına göre Suriye halkının %90’ı yoksulluk sınırını altından yaşamaktadır. Suriye lirası da hızlıca değer kaybetmeye devam etmektedir. Tüm bu koşullar ilaç fiyatlarının %500’den fazla artmasına sebep olmuştur. Bazı aileler için ilaca ulaşabilmek hayale dönüşmüştür. Derneğimiz bu acil ihtiyaçtan hareketle 2020’nin başından beri kronik hastalıkları olan insanlar için tıbbi destek projesi başlattı.

Proje Hakkında

Projemiz Halep’in kuzey bölgelerinde her ay yüksek maliyetli ilaca ve tıbbi ekipmana ihtiyacı olan hastalara hizmet veriyor. Yerinden edilerek kuzeye göç etmek zorunda kalan ve diyabet, tansiyon ve diğer hastalıklarından ızdırap çeken herkese zorlu ekonomik koşullar altında ulaşılmaya çalışıldı. Bu ailelerin ağır yüklerinin hafifletilmesi ve onlara bir nebze olsun umut olabilmek ulaşmaya çalıştığımız hedefti.

Uygulama

Proje süresince Halep’e bağlı Bab şehrindeki standartlara uygun bir eczaneyle koordineli olarak ilaçlar temin edilip ücretsiz bir şekilde 35 hastaya ulaştırılmıştır. Tıbbi dernek projesi derneğimiz tesis edildiğinden beri başlayıp devam eden bir projedir. Zorlu yaşam koşulları ve trajik durumlar altında ezilen insanların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaya devam edeceğiz.

Daha iyi bir Gelecek Yapalım

Daha iyi bir Gelecek Yapalım